Pomysł na nudę na kwarantannie

Pomysł na nudę na kwarantannie

Kolejny miesiąc domowej kwarantanny mija… pomysł na zabawę wyczerpały mi się sto razy! Układanki, gry, puzzle, klocki, rysowanki, wyklejanki, ciastolina, bajki, Pan Robótka, zabawa w dom, zabaw w lekarza, weterynarza, kucharza… A po chwili.. „mamoooo… co teraz robimy ? Mamoooo nudzi mi się…” A do tego home office, gotowanie, pranie, sprzątanie… Na pewno też tak macie 😊 Ale my się nudzie nie dajemy ! Mam kilka sprawdzonych pomysłów na zabawę łączących przyjemne z pożytecznym. Maja ma już prawie 6 lat,  z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczy w wielu domowych pracach. Razem gotujemy, pieczemy, nastawiamy zmywarkę, segregujemy śmieci – w tym jest lepsza ode mnie ! Razem robimy pranie oddzielając rzeczy kolorowe od białych, przy większej odrobinie chęci układa do szafy swoje ubrania ( nie zawsze ) , ścieli swoje łóżko, pomaga uporządkować mi wszechobecne zabawki, które Nela roznosi po całym domu, chętnie podlewa ze mną rośliny w ogrodzie.

 

A dziś… dziś wykorzystałam „mamo nudzę się „ trochę inaczej. Przy prasowaniu zaangażowałam ją do posegregowania ubrań : mama, tata, Nela, ja i zrobiłyśmy sobie małą zabawę w modę. Co ucieszyło ją najbardziej ? Moje buty ! I pytanie: „Mamo, one już niedługo będą moje, prawda ? Zobacz, już są prawie dobre!”

I tak, ja prasowałam a Maja przymierza, uczyła się „chodzić na obcasach”, tańczyła, skakała, przebierała się chyba z 10 razy… Mi szybciej minął czas na prasowaniu i nie słyszałam minimum przez godzinę „mamo nudzę się” . Z tych wszystkich zabawa, gier i bajek angażowanie córki w codzienne pomaganie przy domowych czynnościach jest zdecydowanie lepsze i z korzyścią dla obu stron. Ona się nie nudzi a ja mam naprawdę dużą pomoc w domu.

A tak przy okazji prasowania to powiem Wam kilka słów o moim nowym żelazku, generatorze pary Braun Care Style 7. Dziś prasowałam delikatne rzeczy, sukienki dziewczynek, piżamki, i suknie Mai na pokaz mody. W sypialni zrobiłyśmy mały modowy backstage. Przy delikatnych tkaninach, tiulach, koronkach dzięki trybie iCare Braun spisuje się na 6 ! Mogę np. prasować w pionie, wyrzut pary jest tak obszerny i silny, że bez problemu mogę samą parą wyprasować np. tapicerkę wózka co jest istotne w przypadku dezynfekowania i  usuwania drobnoustrojów.  A wiecie co lubię w nim najbardziej ? System automatycznego wyłączania po 10 minutach. Kiedyś notorycznie miałam z tym problem. Biegnąc do pracy zastanawiałam się czy wyłączyłam żelazko, czy wyłączyłam prostownicę…

Więcej o generatorze pary Braun dowiecie się tutaj : KLIK


Maja

sukienka niebieska MaLini

sukienki tiulowe Majuszka Little Store

opaska Majuszka Little Store

skrzydełka, korona, różdżka Bobole

Magda Wdowińska
kontakt@majuszka.pl