Mamy radzą sobie najlepiej na świecie !

Mamy radzą sobie najlepiej na świecie !

Jakiś czas temu natknęłam się na spot reklamowy Nurofenu i nie wiem, czy to te poporodowe hormony, które jeszcze buzują w mojej głowie, czy ta naturalna matczyna wrażliwość, ale reklama wzruszyła i wzrusza mnie na maxa ! Chyba pierwszy raz w życiu tak bardzo prawdziwie i naturalnie bez sztucznych uśmiechów, wyuczonego tekstu, stylizacji i wyrazistego make-up’u został pokazany obraz MAMY – prawdziwej MAMY ! 

 

Zresztą zobaczcie sami :

I jak Wasze wrażenia? Co sądzicie o reklamie, w której produkt, w tym przypadku lek, odchodzi na dalszy plan, a w której główną rolę grają emocje. Według mnie piękne emocje, takie prosto serca.

Przygotowując dla Was ten wpis sama zdałam sobie to pytanie :

Co robisz kiedy dziecko ma gorączkę ?

Moja pierwsza myśl : zimne okłady na czoło i skronie , ciepły kocyk, herbatka i lek zbijający gorączkę.

To samo pytanie zadałam Mai, i po chwili zastanowienia usłyszałam jej odpowiedź:

„ wycierasz mi nosek i… dajesz herbatkę i przytulasz …”

I tu serce matki rośnie ! To ostatnie słowo mówi wszystko! Dzieci nie mają wyuczonego tekstu, mówią to co czują tu i teraz i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze ! I te emocje, które pokazuje reklama leku na gorączkę, grają tu zdecydowanie główną rolę. Emocje, które nam mamom towarzyszą na co dzień. Od uśmiechu, radości, spokoju, po lęk, niepokój, ale też bezradność i bezsilność. To my w naszej matczynej życiowej roli zmagamy się nie tylko z własnymi lękami, słabościami ale też z problemami i słabościami naszych dzieci. I gdy w naszych codziennych chwilach radości, dziecięcego gwaru i śmiechu nadchodzą te gorsze dni niepokoju o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci stajemy na wysokości zadania by wyeliminować to co złe i aby na ich buzi gościł tylko uśmiech. Bo ten uśmiech wynagradza wszystko !

Ci mali „eksperci” w tym spocie reklamowym pokazują nam wszystkim, że najważniejsza jest bliskość mamy, jej dotyk i obecność. Gdy jest mama to wszystkie smutki i choroby mijają jak pstryknięcie palcem! I to jest najpiękniejsze w naszej życiowej maminej roli, która na każdym etapie życia naszego dziecka od noworodka po dorosłego człowieka jest bardzo ważna. Tak samo moje córki potrzebują mojej bliskości, przytulenia, potrzymania za rękę i tak samo ja potrzebuję bliskości, uśmiechu i słowa wsparcia od mojej mamy. Bo kto rozumie i czuje lepiej jak mama ?

Dla mnie rola MAMY jest niewyreżyserowana, nieułożona, nie zawsze idealna, która czasami wiąże się z rezygnacją z własnych przyjemności, która przynosi łzy radości ale też łzy strachu, która uskrzydla ale też wyhamowuje, uczy opanowania i spokoju,  rola trudna i najpiękniejsza, rola która nie dla każdej z nas jest pisana przez życie.

Za tą rolę dziękuję każdego dnia i tego każdego dnia nie zamieniłabym na żaden inny !

Magda Wdowińska
kontakt@majuszka.pl