Skrzynia na zabawki

Skrzynia na zabawki

Często pytacie mnie, gdzie w pokoju Mai znajdują się jej zabawki. Ostatnio dostałam też pytanie, dlaczego ma ich tak mało? Hmm… mało?! Niekoniecznie 😉 Zabawki w naszym domu to na tym etapie jej rozwoju drugorzędny temat, bardziej interesujące są:  garnki, miski, sztućce, odkurzacz, mikser i wszystkie domowy czynności , które ja wykonuję, a ona chce mnie w tym naśladować. Taka mała „Zosia samosia” mi rośnie. Ale … ale … wracając do przechowywania zabawek Mai to porządek i szybką organizację sprzątania zagwarantują nowości od Caramelli, a mianowicie ręcznie plecione, wiklinowe skrzynie, które miałam okazję niedawno poznać i chcę Wam je dziś pokazać. W Caramelli wybór dodatków do przechowywania jest bardzo duży, od koszy po materiałowe i filcowe pojemniki, a także mój No. 1 właśnie te wiklinowe skrzynie. Występują w kilku wersjach kolorystycznych w zestawie z poduszką-siedziskiem lub bez. Skrzynie świetnie komponują się nie tylko w pokoju dziecka, ale także w sypialni czy pokoju dziennym.

9U0B8089

9U0B8087-02

9U0B8081-02

9U0B8060

W skrzyni w sypialni przechowuję  koce, pledy i dekoracyjne poduszki. U Mai w pokoju skrzynia ma za zadanie pomieścić większość jej zabawek. Czy to jedyne miejsce na jej zabawki i gadżety ? Nie, nie… Majuszkowe lale, misie, książeczki i różnorodne śpiewająco-grające zabawki znajdują się także w drewnianej skrzyni od Bellamy i najniższej szufladzie komody, aby miała do nich swobodny dostęp. Wybierając dodatki do pokoiku kieruję się przede wszystkim estetyką , jakością wykonania i pochodzeniem danego produktu. Lubię stonowane kolory, proste wzory i funkcjonalne rozwiązania. Taka właśnie dodatki i dekoracje znajdzie w sklepie internetowym i stacjonarnym Caramella. Wiklinowa skrzynia z serii Cambridge  to dodatek, który w naszym domu pełni kilka funkcji od dekoracyjnej, po miejsce do przechowywania i miejsce do siedzenia dla Mai. Wykorzystuję ją również przy realizacji produktowych sesji zdjęciowych. Pikowana poducha znajdująca  się w zestawie służy jako siedzisko. Patrząc na cenę, zastanowicie się dlaczego jest dość wysoka. Odpowiedź jest prosta. Skrzynie plecione są z polskiej wikliny, ręcznie wykonane, z ogromną starannością i dbałością o detale, kolor i wykończenie. I tu zdecydowanie ta jakość idzie w parze z ceną. To 100% polski produkt hand made, którego na blogu jest dużo, a pojawi się zdecydowanie więcej. Cenię polskie manufaktury i będę Wam o nich pisać. Chińszczyznę i tanie zamienniki znajdziemy wszędzie, ale starannie wykonany, stylowy i nietuzinkowy dodatek nie zawsze…

Urządzając pokój Mai, poddasze , a  aktualnie robiąc remont w sypialni ( w planach jest też kuchnia ) przeglądam wiele ofert sklepów stacjonarnych i internetowych z dodatkami do wnętrz. Większość moich wyborów to właśnie polskie produkty, które możecie też śledzić na naszym Instagramie. Skrzynię polecam gorąco! Moje oczekiwania spełniła, myślę że spełni i Wasze . Sprzątanie jest o wiele szybsze i łatwiejsze, gdy zabawki znajdują się w jednym miejscu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

IMG_8281-01

IMG_8278

9U0B8103

9U0B8105-02

Foto : Tatarak Foto Studio


kolekcja mebli Bellamy

skrzynia Caramella

dywan Caramella

baldachim Moffo

Magda Wdowińska
kontakt@majuszka.pl