Pokój Mai na poddaszu #1

Pokój Mai na poddaszu #1

Chcę przedstawić Wam pierwszy etap urządzania nowego pokoiku Mai. Ponad 2 miesiące temu zaczęliśmy remont naszego poddasza, który był w tzw. stanie „surowym”. Trochę to trwało i trwa nadal,  wszystko Tata Mai robi sam, bez ekipy remontowo-budowlanej, więc tym bardziej cieszy mnie ten pokoik, bo zrobiony jest z wielkim zaangażowaniem. 65 m2 nagle zaczęło nabierać kształtu, powstała łazienka, duży i przestronny salon oraz mój wymarzony pokój Mai. Dlaczego wymarzony? , ponieważ uwielbiam aranżować nowe przestrzenie, zmieniać, urządzać, przestawiać…i tak też było z naszą sypialnia, gdzie szykowałam jeszcze przed narodzinami Mai jej kącik. Pokój na poddaszu ma 13 m2 i  dwupoziomową podłogę, ze względu na dach, aby przestrzeń przy łóżeczku i komodzie była bardziej dotępna. Do pokoiku wybrałam meble Bellamy, kolekcję Ines z łóżeczkiem Good Night. Urzekła mnie w nich prostota, styl i klasyczne wykończenia. Uwielbiam pastele, dlatego pudrowy róż i mięta zdecydowanie przeważają w kolorystyce dodatków. Ściany pozostawiłam w bieli, aby pokój stał się przestronny i jasny, a podłogę w delikatnym odcieniu szarości, nawiązując do stylu skandynawskiego. Na ścianie, gdzie stoi łóżeczko nakleiłam kropelki w kolorze mięty, to świetne rozwiązanie na kłopotliwe przemalowywanie ścian. Naklejki nie odklejają się wraz z farbą i można je kilkakrotnie użyć.

Teraz pora na dodatki. Fotel bujany BRW w stylu skandynawskim z poduszkami i króliczkiem od Hally Design to świetna dekoracja, a także chwila relaksu dla mnie. W łóżeczku pojawił się pled/koc Petit Coco, girlanda z sówkami MayLily, kura i królik La Millou. Ręcznie szyte literki MAJA zamówiłam u Peticado. Łapacz snów, który wisi na szafie tworzy z ogromną pasją i dbałością o detale Iza z Magia Książki. Cottonballsy na baterie i ręcznie robiony dywanik szydełkowy są od Cottonove Love, kulki dzięki bateriom, mogą być ozodbą szafy, stolika, łóżeczka, komody bez kombinacji z przedłużaczem 🙂 Skrzynia na zabawki to też świetny schowek na kocyki i pledy, które uwielbiam i nigdy nie miałam na nie wystarczającego miejsca. Papierowe worki (na podłodze) to Black sis, zamówiłam napis Majuszka, a klient może stworzyć dowolną grafikę, to naprawdę świetne rozwiązanie! Mini papierowe worki ze śmiesznymi buźkami są od Cookie Design, pomieszczą grzechotki, gryzaki i ręcznie szyte maskotki mojej siostry. Na komodzie zestaw walizeczek jest od Lotaro, to świetna dekoracja i pomysł na umieszczenie w nich np. pamiątek z Chrzcin, pierwszych zdjęć czy bucików. Drewniane kolocki dostępne są w Mamissima, a króliczki w sukienkach szyje Pani Beata z Mimiu.

To tyle, a teraz pozostaje mi wybór lamp, rolety, może jakaś półeczka? O dalszych zmianach przeczytacie w kolejnym wpisie.

Jestem ciekawa Waszych opinii 🙂

9U0B1708

9U0B1711

9U0B1712

9U0B1717

9U0B1719

9U0B1727

9U0B1731

9U0B1738

9U0B1744

9U0B1747

9U0B1750

9U0B1792

9U0B1785

A oto pierwsze zdjęcia pokoju sprzed tygodnia

DSC_0053

DSC_0050

DSC_0054


kolekcja mebli Bellamy

fotel BRW

naklejki kropelki tu

poduszki  i królik Hally Design

dywanik Cottonovelove

girlanda MayLily

literki Peticado

koc Petit Coco

kura i królik La Millou

walizeczki Lotaro

króliczki w sukienkach Mimiu

króliczek Maileg Bfrommay

klocki Mamissima

łapacz snów Magia Książki

cottonballsy Cottonovelove

walizeczki Kids town

worki papierowe duże Black sis

worki papierowe małe Cookie Design

koce z sówką MayLily

myszka Mimiu

poduszka lód Mon Tissu

kosz na zużyte pieluszki Korbell

Magda Wdowińska
kontakt@majuszka.pl