Franzo

Franzo

Lubię wprowadzać do naszego domowego wnętrza ładne meble i dodatki, które będą cieszyć moje oko przez wiele, wiele lat. I tak oto w pokoju Mai zagościł mały, bujany fotel Franzo. Ręcznie wyplatany z naturalnego rattanu, myślę, że ma za sobą mnóstwo wspomnień. To unikat, pochodzący z lat 60. Ciekawe, kto się kiedyś na nim bujał… Gdy kupuję meble vintage, zawsze zastanawiam się, jaką historię mają na sobie zapisaną.

DSC_0526

DSC_0625

DSC_0553

Franzo to wyselekcjonowane meble vintage dla dzieci pochodzące m.in. z Holandii, Belgii i Francji. Każdy egzemplarz został ręcznie wypleciony z rattanu. Ideą marki jest wprowadzenie do dziecięcych wnętrz unikatowych, estetycznych i ładnych przedmiotów, pochodzących z surowców naturalnych takich jak rattan. Obcując wśród tego typu przedmiotów uczymy nasze dzieci od najmłodszych lat wrażliwości, kształtując ich gust i styl.

Untitled design (2)

Pomimo upływu lat rattan i wiklina wciąż cieszą się powodzeniem! Coraz częściej pojawiają się już nie tylko w ogrodach, ale także we wnętrzach domów. I rattan i wiklina powrócili do współczesnych domów z tzw „przytupem” . Przeglądając Pinterest’a, Instagrama czy magazyny wnętrzarskie ich obecność w aranżacjach salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego jest bardzo widoczna.

DSC_0571

DSC_0583

DSC_0589

DSC_0592

DSC_0595

DSC_0598

DSC_0603

Rattanowe meble i dodatki wprowadzają do domu ciepły, przytulny klimat. We wnętrzu, gdzie dominuje biel będą świetnym uzupełnieniem, nadając mu wyrazu. Kolor naturalnego rattanu z biegiem lata zmienia się, przez co staje się jeszcze bardziej unikatowy.

DSC_0625

DSC_0646

DSC_0644

DSC_0634


szafa Bellamy

łóżko So So Close

fotel Franzo

dywanik Gotme

wieszak-domek Zoto design

narzuta, poduchy Magia Książki

baldachim, poduszki gwiazdy Mofflo

sukienka Mai Łosz Mosz

sarenki Alice in… dostępne w Majuszka Little Store

serwis do herbatki Janod dostępny w Fabryka wafelków

Magda Wdowińska
kontakt@majuszka.pl